Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani sot ka demantuar se shkencëtarë nga vende të tjera kanë ndihmuar në kuadrin e programit të tij bërthamor, duke përsëritur se aspitaratat bërthamore të Theranit kanë vetëm qëllime civile.
Gazeta Los Angeles Times raportoi nga fillimi i javës se Irani është shumë afër prodhimit të bombës atomike, duke i falënderuar asistencës së fshehtë nga Kina, Pakistani, Korea Veriore dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG