Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shteteit, Colin Powell ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara nuk do të zbrapsen nga terroristët në Irak dhe forcat amerikane do të qëndrojnë në ate vend derisa të vendoset një formë e e qeverisë reperezentative.
Sekretari amerikan i shtetit i ka bërë këto komente pas sulmi të djeshëm kundës ambasadës jordaneze në Bagdad.
XS
SM
MD
LG