Ndërlidhjet

NABLUS


Dy militantë nga radhët e Hamasit dhe një ushtar izraelitë janë vrarë gjatë një operacioni të forcave izraelite në kampin Asakar afër Nablusit në Bregun Perëndimorë, kur trupat rrethuan një ndërtesë për të arrestuar dy bomba sajues të dyshuar nga radhët e Hamasit.
Ismail Abu Shanab, një nga liderët e Hamasit në Gaza tha se Izraeli e ka shkelur armëpushimin.
''Durimi palestinez ka kufi e ne nuk mund të vazhdojmë nga ana jonë të respektojmë armëpushimin derisa izraelitët e shkelin dhe vrasin njerëzit tanë'', ka deklaruar Shanab.
XS
SM
MD
LG