Ndërlidhjet

KABUL


Afganistanit i nevojitet ndihmë më e madhe nga jashtë për t'u dalë ndanë problemeve të mëdha të sigurisë dhe valës në rritje të dhunës që ka lënë dhjetra të vrarë, ka thënë ministri i Brendëshëm afgan, Ali Ahmad Jalali.
Ministri e ka bërër këte deklaratë një ditë më vonë pas vrasjes së rreth 65 njerëzve, në mesin e të cilëve dhe dy punonjës së Kryqit të Kuq, në rajone të ndryshme të Afganistabnit në shpërthime bombash, luftime fraksionale dhe prita.
XS
SM
MD
LG