Ndërlidhjet

MONROVI


Një grup ushtarësh nga Shtetet e Bashkuara arritën në kryeqytetin e Liberisë si pararojë e 200 marincave amerikanë të cilët vijnë në një mision për të ndihmuar paqëruajtësit Afrikanë për vendosjen e sigurisë në Monrovi të tronditur nga lufta civile.
Ushtarët amerikanë dhe foercat nga Afrika perëndimore-të prira nga Nigeria- përpiqen të stabilizojnë Liberinë-e cila ka përjetuar 14 vite të luftës civile.
XS
SM
MD
LG