Ndërlidhjet

TEHERAN


Mediat shtetërore të Iranit njoftojnë se tetë njerës janë vrarë, në mesin e të cilëve edhe dy policë, kurse rreth 150 janë plagosur gjatë konfrontimit të protestuesve dhe forcave të rendit në qytetin Semiron për shkak të një propozimi për ndryshimin e atareve komunale.
Trazirat kanë shpërthyer kundër propozimit që qyteti Simeron të transferohet nën jurisdiksionin e qytetit fqinj, Shahrez.
XS
SM
MD
LG