Ndërlidhjet

VJENË


Dy organizata që merren me të drejtat e gazetarëve kërkojnë nga Shtetet e Bashkuara të hetojnë vrasjen e gazetarit të agjencisë britanike të lajmeve Reuters.
Instituti Ndërkombëtar i Mediave, me qendër në Vjenë dhe Komiteti për mbrojtjen e gazetarëve në Nju Jork, kanë kërkuar nga shefi i Pentagonit, Donald Rumsfeld, një hetim të hapur për ngjarjen.
XS
SM
MD
LG