Ndërlidhjet

KANDAHAR/AFGANISTAN


Pesë ushtarë afgan dhe dy guerrilë Taliban janë vrarë dje gjatë konfrontimeve në provincën e Zabulit, që vazhdojnë edhe sot.
Zëdhënësi i guverantorit të provincës ka thënë se trupat qeveritare kishin hasur në pritë derisa përndiqnin një grup Talibanësh të dyshuar.
Afganistani thotë se guerrilët Talibanë po kalojnë nga rajonet e Pakistanit të qeverisura nga liderë fisnor konzervativ.
XS
SM
MD
LG