Ndërlidhjet

PEKIN


Nga një shpërthim që ka ndodhur mbrëmë në një fabrikë fishekzjarresh në provincën Fuxhian të Kinës janë vrarë së paku 20 njerës, kurse mbi 40 të tjerë janë plagosur.
Shpërthimi ka shkatërruar disa objekte duke lënë një krater dy metra të thellë dhe 20 metra të gjërë.
XS
SM
MD
LG