Ndërlidhjet

BERLIN


Drejtuesi i Agjencisë ndërkombëtare për energjinë bërthamiore, Mohammed ElBaradei i ka bërë thirrje Iranit që të përshpejtojë bashkëpunimin dhe të nënshkruaj një protokoll duke lejuar inspektime të befasishme të stabilimenteve të tij bërthamore.
Shtetet e Bashkuara e kanë akuzuar Iranin se zhvillonë program të fshehtë për armatim bërthamor, kurse Teherani demanton akuzat e thotë se programi i tij bërthamor ka vetëm qëllime civile.
XS
SM
MD
LG