Ndërlidhjet

BRIONE/KROACI


Presidenti kroat, Stipe Mesiq vlerëson se atentati ndaj kryeministrit të Serbisë, Zoran Xhinxhiq, bombardimet në Bosnjë-Hercegovinë, incidentet në Kosovë dhe tensionet që akoma egzistojnë në Maqedoni, flsin se mbarë rajoni akoma është largë nga arritja e stabilitetit të plotë.
Në mbledhjen e komiteteve parlamentare për sigurinë nacionale dhe politikën e jashtëme, presidenti Stipe Mesiq ka folur lidhur me sigurinë e gjithëmbarëshme dhe luftimin e terrorizmit.
Duke folur për situatën aktuale në rajon, ministri i jashtëm kroat, Tonino Picula ka theksuar inkuadrimin aktiv të bashkësisë ndërkombëtare, veçanërisht rolin vendimtar të NATO-s.
XS
SM
MD
LG