Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pesë të burgosur e kanë humbur jetën dhe të paktën 17 të tjerë janë hospitalizuar nga lëndimet pas shpërthimit të zjarrit gjatë trazirave në burgun e Dubravës.
Zëdhënësi i policisë Barry Fletcher tha se të burgosurit ishin mbyllur në një bllok të qelive, duke protestuar për kushtet e burgut, kur dje kishte shpërthyer zjarri.
Pesë viktimat kishin vdekur përpara se të shpëtoheshin.
XS
SM
MD
LG