Ndërlidhjet

SOFJE


Prokurorët e Libisë kanë kërkuar dënim me vdekje për gjashtë punonjës medicinal nga Bullgaria në gjykimin për infektim të qëllimtë të afro 400 fëmijve libias me virusin HIV, njoftuan mediat shtetërore bullgare.
Njëzet e tre fëmijë prej të infektuarve thuhet se zhvilluan SIDA-n dhe vdiqën prej saj.
Autoritetet e Libisë arrestuan punonjësit bullgarë në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG