Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian në Afganistan, Francesc Vendrell tha në Bruksel se beson që Afganistani ndodhet ''në udhëkryq''.
Ai ka thënë se pa një inkuadrim më të madh të ISAF-it, Forcës ndërkombëtare të sigurisë, rrezikohen shumë procese kushtetuese dhe vetë zgjedhjet e vitit të ardhëshëm.
Vendrell paralajmëroi se do t'i thotë Bashkimit Evropian dhe NATO-s në Bruksel se ''edhe disa mijëra'' trupa të ISAF-it mund të bënin ndryshime të mëdha.
XS
SM
MD
LG