Ndërlidhjet

MADRID


Spanja i ka ngritur sot aktakuzën për terrorizëm 35 personave që dyshohet se janë përfshirë edhe në sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në mesin e tyre është edhe udhëheqësi i rrjetit terrorist Al Kaida, Osama Bin Laden dhe Tajsir Aloni, korespondet i rrjetit televiziv Al-Xhazira, i cili është arrestuar nga autoritetet spanjolle në fillim të këtij muaji.
XS
SM
MD
LG