Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian Mohamed Khatami ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe të tërhiqen nga Iraku, në mnëyrë që të mënjanojnë përkeqësimin e mëtejshëm të situatës në vend.
Khatami e bëri këtë deklaratë gjatë paradës ushtarake që përkujtonte 23 vjetorin e përfundimit të luftës Iran – Irak.
XS
SM
MD
LG