Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarë ushtarakë amerikanë kanë thënë se është akuzuar për spiunazh dhe ndihmë armikut edhe Ahmad Al-Halabi, shërbyes në bazën amerikane të Guantanamos. 24 vjeçari Al-Halabi ka punuar si përkthyes dhe është personi i dytë që akuzohet për çështje sigure në këtë bazë.
XS
SM
MD
LG