Ndërlidhjet

KALAT/AFGANISTAN


Ushtarët afganë kanë bastisur sot disa shtëpi në Zabul në jug të Afganistanit dhe i kanë arrestuar, me këtë rast, katër të dyshuar luftëtarë talibanë. Autoritetet e Zabulit mujave të fundit kanë bërë përpjekje t'i zhdukin talibanët dhe pjesëtarët e rrjetit të Al Kaidës, që besohet të kenë mbetur në jug të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG