Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Përpjekjet diplomatike për vendosjen e paqes në Lindjen e Mesme kanë ngecur për shkak se palestinezët kanë dështuar ta shpërndajnë grupin e Hamasit, tha ministri i jashtëm izraelit.
Silvan Shalom i tha Asamblesë së Përgjithshme se lideri palestinez Yasser Arafat e mban përgjegjësinë e drejtpërdrejtë për "vuajtjet e tmerrshme të izraelitëve" nga sulmet vetëvrasëse.
Sot, 4 palestinezë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë vërsuljeve izraelite në Hebron të Bregut Perëndimor dhe në një kamp refugjatësh në Gazë.
XS
SM
MD
LG