Ndërlidhjet

PARIS


Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Laura Bush, gjendet në Paris, për të marrë pjesë në ceremoninë e rikthimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Agjencinë e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë e Kulturë, UNESCO. Uashingtoni ishte larguar nga UNESCO para 19 vjetësh për shkak të keqpërdorimit të fondeve dhe frymës antimaerikane në këtë agjenci. Zonja Bush do takohet dhe me presidentin francez, Zhak Shirak.
XS
SM
MD
LG