Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Palestinezët kanë kërkuar nga Këshilli i Sigurimit, që të marrin masa të menjëhershme për të ndaluar ndërtimin e murit të sigurisë nga ana e qeverisë izraelite.
Ndërtimi i murit është kundërshtuar dhe nga Shtetet e Bashkuara.
Qeveria izraelite ka bërë publik sot planin për ndërtimin e 600 shtëpive të reja në vendbanimet hebreje në Bregun perëndimor, cfarë është në kundërshtim me planin e paqes për Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG