Ndërlidhjet

BAGDAT


Ish-ushtarët irakianë kanë protestuar gjatë ditës në Bagdat dhe Basra duke kërkuar rrogat e papaguara.
Protesta filloi derisa disa qindra irakianë prisnin pagesat dhe rreth 60 prej tyre ishin të armatosur.
Gjatë ditës trupat amerikane në Tikrit kanë zhvilluar operacione kërkimi në disa shtëpi dhe kanë gjetur materiale të ngjashme me ato që përdoren në sulmet kundër trupave të koalicionit.
Ndërkohë incidentet kanë vazhduar dhe gjatë 24 orëve të fundit në pjesë të ndryshme të Irakut.
XS
SM
MD
LG