Ndërlidhjet

BAGDAD


Këshilli qeverisës i Irakut ka sot ka bërë të ditur se po përpiqet të gjejë mënyrën për të arritur një kompromis me administratën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara lidhur me vendosjen e trupave të Turqisë në Irak. Anëtari i këtij këshilli, Mowafak al-Rubaie i ka thënë sot agjencisë Reuters se "Këshilli qeverisës e sheh me shqetësim dhe kujdes praninë e trupave nga vendet fqinje pasi këto shtete kanë interesa që janë të kundërta me interesat e popullit të Irakut".
XS
SM
MD
LG