Ndërlidhjet

BAGDAT


Së paku 10 vetë kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë janë plagosur, në tre sulme të ndodhura sot në Bagdat.
8 nga viktimat, 3 policë dhe 5 civilë, vdiqën pas shpërthimit pranë një stacioni policor në verilindje të Bagdatit.
Po sot në Bagdat është qëlluar për vdekje përpara shtëpisë së tij, diplomati spanjoll Jose Antonio Bernal.
Dëshmitarët e ngjarjes thanë:
"Ata qëlluan disa herë mbi diplomatin spanjoll derisa e lanë të vdekur. Ata na kërcënuan dhe ne se nëse lëviznim do qëllonin."
XS
SM
MD
LG