Ndërlidhjet

KATERINBURG – RUSI


Presidenti rus Vladimir Putin dhe kancelari gjerman Gerhard Schroeder kanë kërkuar një kalim të shpejtë të një rezolute të re të Kombeve të Bashkuara për Irakun.
Të dy udhëheqësit ishin dakort për një rol prijës të OKB-së në Irak dhe kërkuan që rezoluta e re të miratohej përpara konferencës së donatorëve për Irakun që do mbahet në Madrid.
XS
SM
MD
LG