Ndërlidhjet

BEOGRAD


Rreth 40 trupa të pajetë të shqiptarëve të Kosovës të zbuluar në varrezën masovike në Batajnicë gjatë javës së ardhshme do t'u dorëzohen përfaqësuesve të UNMIK-ut, kanë bërë të ditur mediumet serbe.
Është thënë se nga varreza masovike në Batajnicë janë identifikuar reth 40 trupa të pajetë dhe se ata do të dorëzohen në kalimin kufitar në Merdare.
XS
SM
MD
LG