Ndërlidhjet

RAMALLAH


Kryeministri i sapoemëruar palestinez Ahmed Qurei tha se do të mbetet në krye të detyrës vetëm edhe 3 javë.
Qurei tha se gjatë 3 javëve do të formohet kabineti i ri, i cili sipas fjalëve të tij, do të udhëhiqet nga një kryeministër i ri.
Ndërkohë, trupat izraelite e vazhduan tërheqjen nga kampi i refugjatëve Rafah në Rripin e Gazës, pas kritikave të bashkësisë ndërkombëtare për viktimat e shumta në radhët e palestinezëve.
Në Kairo, kryetari i Komisionit Evropian, Romano Prodi dhe presidenti egjiptian, Hosni Mubarak, u shprehën pesimistë për gjendjen në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG