Ndërlidhjet

BUKURESHT


Agjencia për Zhvillim e Kombeve të Bashkuara tha se Evropa Lindore mund të bëhet vendi më premtues i botës për investimet e huaja, përkundër korrupcionit dhe burokracisë që e ka pllakosur.
Këtë vit, në vendet e Evropës Lindore janë investuar rreth 30 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG