Ndërlidhjet

TEHERAN


Katër ditë pas ndarjes së çmimit Nobël për Paqe, presidenti i Iranit Mohammad Khatami e ka pritur fituesen Shirin Ebadi, e cila u nderua për shkak të punës së saj në mbrojtjen e të drejtave të grave dhe fëmijëve.
Khatami i ka bërë thirrje fitueses të "ketë kujdes" për interesat e Iranit, kurse Çmimin Nobël e ka quajtur si "jo shumë të rëndësishëm".
XS
SM
MD
LG