Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Shtetet e Bashkuara janë pajtuar për shtyrjen e votimit lidhur me propozim - rezolutën e re për Irakun. Burime diplomatike kanë thënë se për këtë do të votohet sot në orët e pasditës. Sekretari amerikan i shtetit, Kolin Pauell, mbrëmë vonë ka thënë se pret që Këshilli i Sigurimit ta miratoj këtë rezolutë dhe ka paralajmëruar mundësinë e ndërrimeve në tekstin e propozuar.
XS
SM
MD
LG