Ndërlidhjet

TOKIO


Presidenti amerikan, George Bush u takua sot me kryeministrin e Japonisë, Junichiro Koizumi. Pas këtij takimi presdienti Bush tha se "marrëdhëniet ndërmjet Shtteve të Bashkuara dhe Japonisë janë shumë të mira". Ishte kjo vizita e parë e George Bushit, në kuadër të turneut të tij nëpër Azi dhe Australi.
XS
SM
MD
LG