Ndërlidhjet

TIRANË


Një organizatë e mediave jug-lindore evropiane, me seli në Vjenë, ka dënuar sot sulmin e dyshuar të një ministri shqiptar kundër gazetarit tiranas, Ilir Babaramo. Në një letër dërguar kryeministrrit Fatos Nano kjo organizatë ka kërkuar që "përgjegjësit për këtë incident të sillen para drejtësisë". Ministri Luan Rama ka hedhur poshtë akuzat se ka goditur gazetarin duke i cilësuar ato si "spekulime politike dhe mediatike".
XS
SM
MD
LG