Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane arrestuan katër zyrtarë të lartë të partisë Baath dhe një ish oficer të Gardës Republikane, gjatë kërkimeve në Irakun verior.
Zëdhënësja Josslyn Aberle tha se të arrestuarit u kanë shitur armë të trafikuara kryengritësve.
XS
SM
MD
LG