Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Mbrojtjes Donald Rumsfeld tha se Pentagoni do t'i hetojë komentet që gjenerali amerikan William Boykin i kishte bërë për Islamin.
Gjenerali ka thënë gjatë një meshe në kishë se lufta kundër terrorizmit është luftë e Krishterë kundër Satanës, ndërsa myslimanët adhurojnë "idhull".
Boykin është zëvendës nënsekretar i Mbrojtjes, i ngarkuar për inteligjencën rreth ndjekjes së Saddam Husseinit dhe Osama bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG