Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëvendës sekretari amerikan i Mbrojtjes sot arriti në Bagdad.
Paul Wolfovitz do t'i vizitojë trupat amerikane dhe divizionin shumëkombësh të Polonisë, për ta nënvizuar rëndësinë e pjesëmarrjes ndërkombëtare në rindërtimin e Irakut.
Sot, forcat amerikane vranë dy irakienë, pasi ata shkrepën një raketë ndaj autokolonës afër qytetit Bakuba, 60 km në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG