Ndërlidhjet

ALMATI


Në Kazakistan është krijuar një parti e re politike, në krye të së cilës është zgjedhur Dariga Nazarbajeva, vajza e presidentit aktual të vendit.
Nazarbajeva drejton gjithshtu dhe agjencinë shtetërore të lajmeve, Khabar.
XS
SM
MD
LG