Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s arriti për vizitë dyditëshe në Rusi, ku do të takohet edhe me presidentin Vladimir Putin.
George Robertson tha se vizita është shenjë se stereotipet e vjetra të Luftës së Ftohtë kanë marrë fund.
Ai tha se tani ekzistojnë marrëdhënie të reja NATO-Rusi, ndërsa aleanca dhe Moska punojnë së bashku për t'i përballuar kërcënimet e kohës.
XS
SM
MD
LG