Ndërlidhjet

BEOGRAD


Tribunali i Hagës po zhvillon hetime edhe kundër tre ish zyrtarëve të lartë serbë, tha ministri i jashtëm i unionit Serbi - Mali i Zi, Goran Svilanoviq.
Ai tha se po zhvillohen hetime për ish komandantin e shtatmadhorisë së ushtrisë jugosllave, Bllagoje Axhiq dhe për ish politikanët e lartë serbë në Kroaci, Millan Babiq dhe Goran Haxhiq.
Svilanoviq ka thënë se pritet që këto të jenë rastet e fundit të hetimeve kundër ish zyrtarëve të lartë serbë.
XS
SM
MD
LG