Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministrat e mbrojtjes së Finlandës, Danimarkës, Suedisë dhe Norvegjisë kanë filluar një vizitë dy ditore në Kosovë. Fillimisht ata kanë qëndruar në Kampin Viktoria, që është bazë e trupave suedeze.
Zyrtarët më të lartë të mbrojtjes nga vendet nordike do takohen me shefin e UNMIK-ut, Harri Holkeri dhe komandantin e KFOR-it, gjeneralin Kamerhof.
Vendet nordike kanë mbi 2'200 trupa brenda forcës ndërkombëtare që vepron sot në Kosovë.
XS
SM
MD
LG