Ndërlidhjet

ROMË


Me takimin me presidentin Carlo Azeglio Champi, presidenti i Rusisë Vladimir Putin e filloi vizitën në Itali, ku nesër do takohet me liderët e Bashkimit Evropian, për të diskutuar forcimin e bashkëpunimit të Rusisë me unionin.
"Besojmë se samiti do të jetë hap i rëndësishëm për arritjen e qëllimit strategjik të rivendosjes së marrëdhënieve ndërmjet Rusisë dhe Bashkimit Evropian", tha Putin.
XS
SM
MD
LG