Ndërlidhjet

TBILISI


Mijëra demonstrantë protestuan në kryeqytetin e Gjeorgjisë duke kërkuar dorëheqjen e presidentit Eduard Shevardnadze.
Ky i fundit më parë përmes televizionit bëri thirrje për qetësi dhe paralajmëroi se protestat mund ta çojnë vendin në "punë të këqija".
Ndërkohë, Kremlini njoftoi se kriza në Gjeorgji ka qenë temë e bisedës me telefon ndërmjet presidentëve Shevardnadze dhe Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG