Ndërlidhjet

MOSUL


Dy helikopterë amerikanë janë rrëzuar sot në qytetin e Mosulit, cfarë ka shkaktuar vdekjen e 12 ushtarëve amerikanë dhe plagosjen e nëntë të tjerëve, por ende nuk dihen arsyet e këtij incidenti.
Në të tjera zhvillime gjatë ditës ëshët vrarë një ushtar amerikan në Bagdat dhe janë plagosur dy të tjerë.
Sot ka shkuar në 412 numri i ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak, që nga fillimi i luftës.
XS
SM
MD
LG