Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgaria ka rritur masat e sigurisë përreth sinagogave dhe ambasadave, ndonëse zyrtarët bullgarë thonë se nuk kanë informacione për sulme të mundshme terroriste.
Mediat turke pas sulmeve në Stamboll kanë shkruar se rrjeti terrorist i AL-Kaidës po përgatit sulme të ngjashme në Bullgari.
XS
SM
MD
LG