Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush e nënshkroi autorizimin për 401 miliardë dollarët për fushën e mbrojtjes.
Gjatë ceremonialit në Pentagon, Bush tha se Shtetet e Bashkuara përballen me armiq, të cilët "progresin e matin sipas kaosit që shkaktojnë, frikës që përhapin dhe jetët e pafajshme që i shkatërrojnë".
XS
SM
MD
LG