Ndërlidhjet

TIKRIT, IRAK


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka zënë gruan dhe vajzën e Izzatt Ibrahim al-Duri, që ishte zëvendës i Saddam Husseinit, ka thënë sot zëdhënësi ushtarak, Bill MacDonald. Al – Duri është i gjashti në listën amerikane të 55 personave më të kërkuar të ish regjimit të Irakut. Për informata që do të çonin në kapjen e tij, Shtetet e Bashkuara kanë ofruar 10 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG