Ndërlidhjet

TIRANE


Kryeministri i Shqipërisë Fatos Nano, ministri i Mbrojtjes Pandeli Majko dhe ai i Transportit Spartak Poçi, sot do të përurojnë fillimin e punimeve të rrugës Durrës-Kukës-Morinë.
Distanca e rrugës deri në kufi me Kosovën në Morinë do të jetë e gjatë 175 km dhe do të kushtojë 300.3 milionë dollarë.
Rruga e re, e cila do të jetë në katër drejtime dhe e klasit të parë, do të mund të kalohet për dy orë.
XS
SM
MD
LG