Ndërlidhjet

KANDAHAR


Një punonjës i Kombeve të Bashkuara është vrarë dhe 11 të tjerë janë plagosur kur Talibanë të dyshuar kanë sulmuar një konvoj të Kombeve të Bashkuara, të cilët realizonin regjistrimin e popullsisë në jugperëndim të Afganistanit.
Policia afgane ka njoftuar për arrestimin e dy personave që dyshohen si anëtarë të Hizb e-Islamit, grup që akuzohet për akte terroriste.
XS
SM
MD
LG