Ndërlidhjet

BAGDAD


Vajza e Sadam Hyseinit ka deklaruar se familja e saj kërkon një gjyq ndërkombëtar dhe jo një gjyq irakian për gjykimin e Sadam Hyseinit.
Ajo ka shtuar se në në fotot që janë bërë publike shihet Sadam Hyseini i droguar.
Raghad dhe motra e saj Rana jetojnë në Aman të Jordanisë ku gëzojnë azil nga korriku i vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG