Ndërlidhjet

MOSKË


Lideri i partisë opozitare ruse Yabloko Grigoriy Yavlinski, tha se partia ka vendosur të mos kandidojë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Rusi.
Yavlinsky tha se gara politike dhe zgjedhjet e drejta në Rusi janë të pamundshme në kushtet ekzistuese, pa ndryshime paraprake të rëndësishme të ligjeve.
Dje edhe unioni i Forcave të Djathta tha se nuk do të kandidojë në zgjedhjet presidenciale.
XS
SM
MD
LG