Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia e vuri në përdorim regjimentën e 4-të të pajisur me raketa interkontinentale balistike Topol-M të gjeneratës më të re.
Regjimenta u inaugurua në ceremoninë në rajonin Saratov, në prani të ministrit të Mbrojtjes Igor Ivanov.
Raketat me mbushje bërthamore peshojnë nga 47 tonë dhe kanë rrezeveprim 11 mijë kilometra.
XS
SM
MD
LG